خبر

 


ترامپ باید از اوباما عذرخواهی کند
تاریخ درج : چهارشنبه ، 25 اسفند ، 1395
 ترامپ باید از اوباما عذرخواهی کند

خبرگزاری مهر: به نقل از اسپوتنیک، «جکی اسپایر»، عضو کنگره آمریکا در سخنان امروز خود گفت که اگر سخنان  دونالد ترامپ علیه اوباما در خصوص شنود تماس های تلفنی خود که پیشتر در توئیت منتشر شده در تاریخ چهارم مارس به آن اشاره کرده بود ثابت نشود، رئیس جمهور آمریکا می بایست از اوباما عذرخواهی کند.

بر اساس این گزارش اسپاییر با بیان اینکه ترامپ هنوز هیچ گونه شواهدی در خصوص انجام شدن چنین شنودی ارائه نکرده، گفت: ما از رئیس جمهور خواهیم خواست تا سخن خود را رسما پس گرفته و از رئیس جمهور پیشین، باراک اوباما عذرخواهی کند.

وی که این سخنان را در جریان مصاحبه خود با شبکه سی ان ان مطرح می کرد افزود: منظورم این است که مطرح کردن چنین ادعاهایی – ادعاهای مجرمانه – علیه یک رئیس جمهور پیشین آمریکا، یعنی همان کاری که وی (ترامپ) انجام داد، بی پروایی بزرگی است.

گفتنی است وزارت دادگستری آمریکا پیشتر قرار بود مدارک و شواهد مربوط به انجام جاسوسی و شنود تلفنی انجام شده از دونالد ترامپ را تا روز دوشنبه به کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان تحویل دهد. این درحالیست که این وزارتخانه خواستار زمان بیشتری برای تحویل چنین اسنادی به کمیته مذکور شده است.