مقاله

 
what is hiv positive mean link effects of hiv
otc chlamydia test read stds and symptoms
i cheat on my boyfriend vancouverpaddlewheeler.com my boyfriend cheated
my girlfriend cheated on me with my best friend dabbeltinsurance.com why do girlfriends cheat
تاریخ درج : يكشنبه ، 9 خرداد ، 1395

دوربین های مداربسته چطور هک می شوند؟


هک شدن دوربین مداربسته یا سیستم مداربسته یکی از دغدغه های جدی مصرف کنندگان این سیستم ها می باشد.

هک کردن یعنی چه؟

هک کردن یک سیستم نرم افزاری به این معنا می باشد که هر گونه دسترسی غیر مجاز به یک سیستم (از طریق پیدا کردن پسوورد، یافتن نقص های امنیتی یا غیره) محدود شده است. حتی در صورتی که شما پسوورد خود را به طور اشتباهی به فردی بدهید و او وارد نرم افزار شما شود،در واقع سیستم شما را هک کرده است. به عبارت دیگر، هک کردن یک سیستم نرم افزاری به معنای پیدا کردن یک خلل یا نقص در سیستم و ورود و دسترسی به اطلاعات آن از طریق این نقص است.

با توجه به این تعریف امکان هک کردن هر سیستم نرم افزاری وجود دارد. اما در صورت رعایت اصول امنیتی امکان هک شدن سیستم مداربسته تقریبا به صفر می رسد.

سیستم های مداربسته چطور هک می شوند؟

در ابتدا باید بدانید که هک سیستم مداربسته تنها در صورتی امکان خواهد داشت که شما از طریق اینترنت تصاویر دوربین مداربسته را مشاهده کنید و یا شبکه داخلی به اینترنت متصل شده باشد.
معمولترین روش هک کردن دوربین مداربسته، چک کردن چند پسوورد بسیار رایج در دستگاه های مرکزی مداربسته یا پسوورد کارخانه دستگاه، از طریق نرم افزارهایی که امکان هک کردن آنها را به وجود می آورند. به عنوان مثال پسووردهای ۱۲۳۴۵، ۵۴۳۲۱، ۱۲۳۴۵۶، ۰۰۰۰۰ و … پسوورد هایی بسیار رایج در دستگاه های مرکزی سیستم مداربسته هستند. نرم افزار هک آدرس IP شما را پیدا می کند و از طریق چک کردن چند پسوورد در دستگاه، در صورتی که پسوورد شما ساده باشد، امکان ورود به سیستم مداربسته شما را پیدا می کند.
روش دیگر هک کردن دوربین مداربسته، ورود غیر مجاز به وبسایت ارائه دهنده به خدمات DDNS است. برخی وبسایت ها از طریق ارائه این خدمات امکان انتقال تصویر سیستم مداربسته را بدون IP Static برای شما فراهم می کنند. با ورود یا هک کردن این وبسایت امکان دسترسی به تصاویر دوربین های مداربسته تمامی دوربین هایی که از سرویس این سایت استفاده می کنند برای هکر به وجود خواهد آمد. روش آخر هک کردن سیستم مداربسته، ورود به نرم افزار دستگاه مرکزی DVR، NVR یا سرور دوربین هاست. در رابطه با برندهای معتبر دوربین مداربسته احتمال هک شدن سیستم بسیار بسیار پایین است. از آنجایی که این دوربین ها برای پروژه ها بسیار حساس مورد استفاده قرار گرفته اند تمامی احتیاط های لازم در رابطه با طراحی نرم افزارهای این برندها صورت می گیرد. اما در رابطه با تجهیزات با برندهای نامعتبر امکان هک کردن سیستم گرچه کم است اما وجود دارد.

چطور از هک کردن دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟

ایمن کردن سیستم مداربسته بسیار ساده است و با رعایت چند نکته پایین می توانید از هک شدن سیستم مداربسته به صورت کامل جلوگیری کنید:

-    پس از نصب سیستم مداربسته حتما پسوورد آن را عوض کنید.
-    از پسووردهایی استفاده کنید که امکان حدس زدن آنها کمتر است.
-    سعی کنید از IP Static برای انتقال تصویر استفاده کنید و یا خدمات DDNS را از وبسایت های معتبر دریافت کنید.
-    حدالمکان دستگاه DVR یا NVR خود را از برندی معتبر انتخاب کنید.


تعداد بازدید : 906