مقاله

 
what is hiv positive mean link effects of hiv
otc chlamydia test read stds and symptoms
i cheat on my boyfriend vancouverpaddlewheeler.com my boyfriend cheated
my girlfriend cheated on me with my best friend dabbeltinsurance.com why do girlfriends cheat
تاریخ درج : شنبه ، 5 تير ، 1395

منوی OSD در دوربین های امنیتی


OSD شکل کوتاه شده عبارتOn Screen Display  به معنای نمایش روی صفحه است. OSD نوعی سیستم منو برای دوربین، صفحه نمایش و غیره است. در حال حاضر بسیاری از شرکتها ، دوربینهای امنیتی با رزولوشن بالا را فراهم می آورند که مجهز به منوی OSD می باشند.

با استفاده از منوی OSD افراد می توانند تنظیمات متفاوتی از دوربین های امنیتی مثل نمایش ، توازن سفیدی تصویر ، جبران نور پس زمینه ، انتخاب حالت روز یا شب ، حرکت و خصوصی سازی و غیره را تغییر دهند.
 

۱.نمایش

> شاتر الکترونیکی : برای تنظیمات سرعت شاتر دوربین است که در واقع همان خروجی تصویر در هر ثانیه نامیده می شود. (۵۰/۱ یعنی دوربین در هر ثانیه می تواند ۲۵ تصویر را خارج کند. کاربرها می توانند هر دو نوع سرعت شاتر کند ویا بسیار سریع را انتخاب و تنظیم کنند.

(سرعت می تواند روی AUTO نیز تنظیم شود ، یعنی از ۵۰/۱ تا ۱۰۰۰۰۰/۱ ، FLK ، X2-X56 . کاربر می تواند طبق محیط خاص، سرعت خاصی را تنظیم کند و معمولا سرعت پیش فرض AUTO است. )

 >روشنایی : تنظیم روشنایی تصویر از ۰ تا ۲۵۵ قابل تغییر است و روشنایی پیش فرض ۵۰ می باشد.

>AGC : این عبارت به معنای کنترل افزایش خودکار می باشد. این تابع علاوه بر افزایش روشنایی تصویر دوربین ، نویز تصویر را نیز افزایش می دهد. کاربر ها می توانند با تنظیم آن از پایین به متوسط و بالا ، طبق شرایط موجود، آن را خاموش کنند.

>DWDR : محدوده دینامیکی گسترده دیجیتال که از ۰ تا ۶۳ قابل تغییر است.

 
۲.توازن سفیدی تصویر :

توازن سفیدی در تصویر برای حفظ میزان رنگها در هنگام تاثیر تغییرات ، استفاده می شود. کاربر ها می توانند طبق شرایط واقعی ، حالت توازن سفیدی تصویر را انتخاب کنند.


۳.جبران نور پس زمینه(BLC )

این قابلیت میزان ارائه نور تصویر را زمانیکه شی ء مورد نظر کم نور و در زمینه بسیار روشن قرار گرفته باشد، افزایش می دهد. زمانی که این سوئیچ در حالت ON قرار بگیرد، پس زمینه ی پر نور را تنظیم و جبران می کند و در این حالت ، گاهی ممکن است روشنایی پس زمینه اشباع شود. اگر شی ء در مقایسه با زمینه ای که در ان قرار گرفته است ، بسیار کوچک باشد ، این تابع نمی تواند درست عمل کند.

 
۴.روز و شب (D&N )

سوئیچ روز و شب برای شرایط مختلف طراحی شده است که دارای ۳ حالت مختلف است: حالت خودکار ، حالت رنگی ، حالت B/W .کاربر می تواند طبق شرایط مختلف ، حالتها را تنظیم کند.
 
>حالت روز و شب خودکار : زمان جمع آوری شدت نور قبل از سوئیچ حالت روز و شب ،  وقتی است که شرایط به حالت نور متناوب برسد که در این حالت ممکن است دوربین توسط سوئیچ مکرر آسیب ببیند. این شرایط ممکن است باعث عدم تشخیص صحیح تصویر و کاهش طول عمر دستگاه شود. حالت روز و شب خودکار از ۰ تا ۳۰ ثانیه قابل تغییر و حالت پیش فرض آن ۱ ثانیه است.

>حالت رنگی : همیشه رنگی

حالت B/W : همیشه سیاه و سفید

 

۵. حرکت

کاربر می تواند هشدار حرکت را برای نواحی خاص تنظیم کند.

 

۶.حالت خصوصی

کاربر می تواند در حالت کلی ۸ ناحیه را بلاک کند و هنگامی که دوربین تصویر را ارائه می دهد ، این نواحی به رنگ سیاه دیده می شوند.

 

۷. چند راهنمایی در مورد استفاده از منوی OSD در دوربینهای امنیتی :

 
۱-تصویر دوربین مداربسته نمی تواند در شب به B/W تغییر کند.

۲-در شرایط وضوح کم و در شب، وجود نویز در تصویر بدیهی است.

مطمئن شوید که AGC روشن است.

۳-رنگ تصویر غیر عادی است.

لطفا بررسی کنید که حالت توازن سفیدی تصویر به درستی در حالت توازن سفیدی تصویر خودکار ، تنظیم شده است.


تعداد بازدید : 596